Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 29.04.2024, 21:27
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Міні-чат

200

Наше опитування

Чого, на вашу думку, не вистачає на факультеті?
Всього відповідей: 46

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Пошук

Каталог статей

Головна » Статті » Новини від Ірини

Студентське самоврядування - наскільки це можливо в Україні?

В кожному вищому навчальному закладі помимо деканату, численних кафедр різного спрямування існує ще один інститут, який має безпосередні права і обов’язки стосовно студентського середовища. Це інститут студентського самоврядування або ж як ми його можемо простіше назвати -  студрада. Звичайно, студентське самоврядування, має низку відмінностей у кожному ВНЗ, і це зумовлено певними умовами, які ставить перед ним безпосередньо вищий інститут - деканат. Але чи має право деканат втручатися у справи органів студентського самоврядування?

Студентське самоврядування в Україні - міф чи реальність?Ще один інститут, який повинен виконувати функції захисту, розвитку студентського середовища чи ще  одна формальна організація влади, що не має нічого спільного із вищеназваними функціями! ВІдповідно до закону України « Про вищу освіту», органи студентського самоврядування самостійно визначають власну роль у житті студентського середовища. Та реалії зовсім не відповідають цій тезі. Насправді ж студрада безпосередньо залежна у своїй діяльності від деканату.

Закордоном на даний момент органи студентського самоврядування є не просто постійно діючими, а і перспективними. Наприклад, у Франції та Великобританії - це прямий шлях до політики у країні. У Сполучених штатах Америки існує ціла побудована ієрархія студентської влади на місцях - починаючи від простого студента, можна ввійти до складу так званого братства, пройшовши певне хрещення. Крім того,  у деяких країнах( Індія)  вплив студентів є настільки великим, що вони мають право зараховувати, так і відраховувати студентів за певними причинами.

То що ж все-таки відділяє нас від Європи, і чи варто нам рухатися у даному напрямку щодо реформування студентського самоврядування? Мабуть, таки варто. І перспективи для студентів є, і можливість себе реалізувати також. Від формалізації до реального виконання покладених на студраду функцій , здавалося б, не так  багато потрібно часу та можливостей….Та це лише на перший погляд. Цілком очевидним є той факт, що в Україні студентство ще не заявило про себе як про орган діючої влади нарівні із деканатом та іншими органами. Саме тому, студентський актив намагається шукати інші шляхи впливу на студентське середовище, зводячи це все до повного підпорядкування деканату чи ректорату.
Та цей рівень організації життя студентів зміниться лише тоді, коли зміниться система організації влади в Україні на різних рівнях - від місцевого і до центрального.

Студенти в нашій країні потерпають від постійних експериментів влади….Чому б нам самим не взяти важелі впливу у свої руки і з таким же самим успіхом проводити експерименти над ними?

Категорія: Новини від Ірини | Додав: іриска (06.12.2011)
Переглядів: 569 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]